Bugun...
21-03-2017 11:56:00 büyüt küçült

Orhan KEÇELİ (Başkan)

Merhaba...

Değerli Hemşerilerim

 

VakıfRize dergisi aracılığı ile hepinizi sevgi ve saygı ile kucaklıyorum.

Sözlerime başlamadan önce aramızdan ayrılan önemli dost ve hemşerilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Öncelikle Vakfımızın kuruluş aşamasında çok büyük emeği geçen bir yılı aşkın kuruluş sürecini başarı ve sabırla yönetmiş, mesai harcamış güzel bir insan; Avukat Mehmet Yağcı kardeşimi rahmet ve şükranla anıyorum. Yeri mekanı Cennet olsun.

2016 yılı içinde bir başka acı kaybımız Ali Rıza Mete oldu. Kurucularımız arasında yer alan uzun yıllar Yönetim Kurulu’nda beraber çalıştığımız Vakfımızın her etkinliğinde maddi manevi desteğini esirgemeyen, heyecan ve coşkusuyla camiaya renk katan hayırsever işadamı Ali Rıza Mete’yi rahmet ve şükranla anıyorum.

 

Ayrıca Rize Vakfı Kurucuları arasında yer alıp ebediyete intikal eden değerli hemşerilerimizden Ercan Ülker, Şadan Bayraktar ve Mustafa Saruhan başta olmak üzere aramızdan ayrılan tüm hemşehrilerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

 

Rize Vakfı böyle güzel insanların maddi manevi destekleriyle istikrarlı bir şekilde bugünlere geldi. Hepimiz biliyoruz ki kamu menfaatleri doğrultusunda hizmet veren sivil toplum kuruluşlarının uzun süre faaliyetlerini sürdürebilmeleri öyle görüldüğü gibi kolay iş değildir. Bu gönül işidir. Heyecan ister, maddi manevi destek ister. Hiçbir menfaat beklentisi içine girmeden böyle kuruluşlarda görev alan arkadaşların toplumda ve gönüllerde de haklı olarak özel bir yeri vardır. Bu vesile ile Rize Vakfı Yönetim Kurulu arkadaşlarım adına Vakfımızın kuruluşundan bugüne kadar, istikrarlı bir şekilde kuruluş amaçları doğrultusunda ilerlemesinde emeği geçen tüm hemşerilerimizi huzurunuzda sevgi, saygı ile selamlıyorum.

Aramızdan ayrılarak ebediyete intikal etmiş kurucu üye, üye ve hemşehrilerimizi de başta Kurucu başkanımız Ziya Kalkavan olmak üzere rahmet ve şükranla anıyorum. 

 

“15 TEMMUZ” TARİHTE EŞİ BENZERİ OLMAYAN CUMHURİYETE VE DEMOKRASİYE YAPILMIŞ ALÇAKÇA BİR SALDIRIDIR.

Değerli hemşerilerim Türkiye çok önemli bir badire atlattı. Türk Silahlı Kuvvetleri içinde yuvalanmış FETÖ üyeleri tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi; Başta Sayın Cumhurbaşkanımızın dirayeti, büyük milletimizin canını ortaya koyarak, yeri geldi tankların önüne yatarak, yeri geldi kurşunlara göğsünü siper ederek göstermiş olduğu büyük kahramanlık sayesinde geri püskürtülmüştür.

 

Ülkemizin tarihinde ilk defa bir silahlı darbe girişimi milletin bizzat kendisi tarafından berteraf edilmiştir. Darbe girişimi esnasında şehit olan 246 masum insanımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Dileğimiz demokrasimize yapılan bu hain saldırı ve terörist girişime katılanlar, destek olanlar hukuk çerçevsinde hak ettikleri cezayı bulur.

 

Türkiye Cumhuriyeti hainlere pabuç bırakmayacak kadar geleneklerine, göreneklerine bağlı ve köklü tarihi olan çağdaş, modern, güçlü bir ülkedir. 15 Temmuz ile başlayan çok yönlü saldırılar ve terörist faaliyetler karşısında her zamankinden daha fazla birlik beraberlik anlayışı içinde olmamız gerekmektedir. Ayrıca biz, tarih boyu entrikalara ve fırtınalara alışık mücadeleci bir milletiz. 

Ben şahsen gerek demokrasimizin gerekse ekonomimizin bu süreçten güçlenerek çıkacağına inanıyorum.

 

ESKİ BAŞBAKANIMIZ SAYIN MESUT YILMAZ’I TEBRİK EDİYORUM

Batı dünyasının ve Amerika’nın 15 Temmuz darbe girişimi karşısında almış oldukları tavır, dost ve müttefik ülke kavramı ile açıklanamaz. Bu durumda bizim bıkmadan usanmadan her platformda darbe girişimini dünyaya iyi anlatabilmemiz lazım. Ülkemizin ihtiyaç duyduğu bu konuda hemşerimiz eski başbakanlardan Sayın Mesut Yılmaz çok güzel bir hizmeti yerine getirmiştir. Batı ile ilişkileri iyi olan Sayın Mesut Yılmaz’ın Avusturya Televizyonunun kendisini özellikle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan aleyhine konuşturma çabasını, “Erdoğan darbenin püskürtülmesinde merkezi bir rol aldı. Bu zamana kadar kendisine aşırı eleştirel gözle bakanlar gözünde bile itibar sahibi oldu” diyerek geri çevirdi.

Bununla birlikte sayın Mesut Yılmaz’ın Amerika’da Bahçeşehir Üniversitesi tarafından düzenlenen panele moderatör olarak katılarak darbe konusundaki gerçekleri dünya ile paylaşması hepimizi mutlu etmiştir.

“Vatan hizmeti” söz konusu olduğunda, yaklaşım farklılıklarını, görüş ayrılıklarını bir tarafa bırakıp hizmete koşan hemşerimiz Mesut Yılmaz’ı Rize Vakfı Yönetim Kurulu arkadaşlarım adına tebrik ediyorum.

 

Ülkemizin uluslararası itibarını zedeleyecek yakışıksız yaklaşımları ortadan kaldırmak üzere sayın Mesut Yılmaz gibi imkanı olan her Türk’ün darbe konusundaki gerçekleri yeraldıkları çeşitli platformlarda dile getirmesi vatana millete yapılacak çok önemli bir hizmettir.

 

HUZUR İSTİKRAR VE GÜVEN ÇOK ÖNEMLİ

İçinde bulunduğumuz coğrafya malesef karmakarışık bir hal almış durumda. Terör guruplarının cirit attığı, her gün yüzlerce insanın öldüğü her türlü savaşın kol gezdiği bir iklimdeyiz. İçerde ve dışarda ülkemizi bölüp parçalamak hayali ile yanıp tutuşanlara fırsat vermeyen bir politika ile bu sıkıntılı süreci birlik ve beraberlik içinde aşmalıyız.

Ülkemiz maalesef her alanda düzenli bir şekilde saldırılara muhatap olmaktadır. Bunu aşabilmenin yolu milletimizi ayrıştırıcı değil birleştirici unsurlardan hareketle toplumsal uzlaşmanın temelini atıp kalıcı barış ve huzuru sağlamaktır.

 

RİZE VAKFI FAALİYETLERİ DESTEĞİNİZLE KESİNTİSİZ DEVAM EDİYOR

Değerli hemşerilerim,

Gün, daha fazla çalışıp üretme ve birlik olma günüdür. Bizler yaşadığımız sürece görevimizin başında daima daha çok çalışarak daha iyisini hedefleyerek hayata pozitif bakmalıyız.

Rize Vakfı olarak her yıl gençlerimize eğitime destek amaçlı vermekte olduğumuz karşılıksız burslara 2016 - 2017 eğitim öğretim döneminde de devam ediyoruz.

 

Geleneksel olarak her yıl kutlamakta olduğumuz Rize’nin düşman işgalinden kurtuluşu’nun bu yıl 99. yıldönümü Tim Maslak Show Center’da geniş bir katılımla

kutlandı.

Vakfımızın bir başka geleneksel etkinliği olan “Eğitime destek amaçlı Geleneksel Balo”muz bu yıl 7 Mayıs 2017 tarihinde Büyük Kulüp Sosyal tesislerinde organize edilecektir.

 

Ayrıca camiamızı buluşturan “Geleneksel Rize Vakfı iftar yemeği” ise 10 Haziran 2017 tarihinde Rize Vakfı Sosyal Tesislerinde gerçekleşecektir. Sevgi ve Saygılarımla

 

ORHAN KEÇELİ

BAŞKAN

Bu haber 1794 defa okunmuştur.
MAKALE YORUMLARI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
haber arşivi
ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKETİMİZE KATILIN

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ