Bugun...
03-05-2017 13:39:00 büyüt küçült

Yacoubi'ye "Kokuyorsun" işareti yapan Emenike’ye ağır ceza geliyor

Yacoubi'ye Fenerbahçeli Emmanuel Emenike, Çaykur Rizesporlu Ali Yacoubi'ye yaptığı "Kokuyorsun" hareketi nedeniyle 4 ila 8 maç arasında cezayla karşı karşıya kaldı.

Fenerbahçeli Emenike'nin geçen pazar günü oynanan maçta ÇAYKUR Rizesporlu oyuncu Tunuslu Ali Yacoubi'ye yaptığı ve "pis kokuyorsun" anlamına geldiği ileri sürülen hareket tartışma konusu oldu. Peki sarı-lacivertli oyuncu bu hareketi nedeniyle ceza alır mı? Tahkim Kurulu’nun eski üyesi avukat Taner Ünlü, Emenike'nin disiplin talimatları gereği 4 ila 8 maç arasında ceza alması gerektiğini ifade ederek şunları söyledi:

"AYRIMCILIK SUÇU İŞLENDİ"

"Müsabaka içerisinde Emenike'nin yaptığı gibi eylemler disiplin talimatında 'ayrımcılık suçu' olarak kabul edilir ve disiplin talimatı hükümlerine göre cezalandırılır. Bu, 4 maç ila 8 maç arasında ceza almasına sebep olabilir."

İşte Futbol Disiplin Talimatı'nın "ayrımcılıkla" ilgili o maddesi

"MADDE 42 - AYRIMCILIK VE İDEOLOJİK PROPAGANDA (1a): Irk, dil, din, etnik köken ayrımcılığı veya herhangi bir şekilde ayrımcılık yaparak insanlık onurunu zedeleyen futbolculara 4 ila 8 müsabakadan men cezası uygulanır.."


Bu haber 1697 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI


haber arşivi
ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKETİMİZE KATILIN

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ