Bugun...
09-08-2014 19:07:00 büyüt küçült

Rotamızdan Şaşmayız...

Rotamızdan Şaşmayız... 10 yıldır sağlanan ekonomik ve siyasi istikrar istikrarsızlığa ve kaosa dönüşmemeli...

Türkiye’de ciddi bir değişim süreci yaşanıyor. Rotasını AB’den yana belirleyen ülkemiz dünyanın ‘birinci liginde oynamaya adaydır.’ Bunun için, ekonomik, toplumsal, siyasal alanda atılması gereken önemli adımlar, gidilmesi gereken uzun bir yol var. Bu yolculuğun çok da kolay olmadığının farkındayız. Çünkü bu yolda hep birlikte yürüyoruz. Zorluklara ve çekilen sıkıntılara rağmen hedefteki adres doğrudur. Çok değil birkaç yıl önce tarihinin en önemli ekonomik krizlerinden birini yaşayan Türkiye, krizin etkilerini atlatmanın yanı sıra, geleceğe de umutla bakıyor. Yaşadığı onca sıkıntıyı geride bırakmayı başaran Türkiye ekonomisinin gösterdiği performans umutlu olmamızı sağlıyor. Büyüme sürecine giren Türkiye’de yatırımcıların deyim yerindeyse ‘yarıştığını’ görüyoruz. Üstelik, bu yarışmanın sonuçları ne olursa olsun, kazanan Türkiye Ekonomisi oluyor.

TÜRK EKONOMİSİ          BÜYÜK BİR GELİŞME   POTANSİYELİNE SAHİP...
Türkiye’de bu süreçte yapılan tüm yatırımlarda asıl olan, yerel değil dünya ölçeğinin hedeflenmesidir. AB adayı olan bir ülkenin her alanında faaliyet gösteren herkesin ölçüsü bu olmalıdır.
DATİ Yatırım Holding A.Ş. olarak biz de ülke ekonomisindeki bu müthiş gelişmenin bir paydaşı olmaktan gurur duyuyoruz. Denizcilik, turizm ve perakende sektöründe Türkiye’de dinamik ve cesur bir girişime imza atmaktan onurluyuz.
Denizcilik sektörünün önde gelen girişimcileri Türkiye’de ilk başarılı örneği sayılabilinecek çok ortaklı ve kurumsal bir yönetim anlayışıyla turizm sektöründe birliğin, beraberliğin sembolü olacak bir model yaratmışlardır.
DATİ Yatırım Holding A.Ş, ülke adına kayıp olan yatırımları çağdaş bir yönetim anlayışıyla verimli ve karlı bir hale getirecek ve bundan ülke ekonomimiz de büyük kazanç sağlayacaktır.
Ama asıl önemlisi Dati Yatırım Holding A.Ş.’nin faaliyet gösterdiği bütün alanlarda karlı, verimli bir iş anlayışıyla dünya markası olmayı hedeflemesidir. DATİ Yatırım Holding A.Ş. denizcilik, turizm ve perakende alanındaki yatırımlarıyla, dünya ölçeğinde bir kurum olmaya adaydır. Biz, dünyadaki benzerlerimizle yarışmayı istiyoruz.
DATİ Yatırım Holding A.Ş., bunu başarabilecek güce ve iddiaya sahip bir oluşumdur. Türkiye’nin önde gelen yatırımcılarının oluşturduğu sinerji, vizyon bizi dünya şirketi olmaya taşıyacaktır. DATİ Yatırım Holding A.Ş., dünya yarışmasında zengin insan kaynakları ile de güçlüdür. Her biri kendi alanında uzman olan yöneticilerimiz ve çalışanlarımızın ortaya koyacakları performans ile yolumuza güvenle devam ediyoruz.
Önümüzde uzun ve zorlu bir çalışma dönemi var. Başarıya bu zorlu çalışma sürecinin sonunda ulaşacağız. Yatırımcısıyla, yöneticisiyle, çalışanıyla DATİ başarıya kilitlenmiş, yoluna devam etmektedir. Bir dünya markası olmayı hedefleyen DATİ Yatırım Holding A.Ş.’nin bu uğurda attığı her adım, sadece bizim değil, Türkiye’nin de başarı hanesine olumlu bir puan olarak yazılacaktır.

DÜNYADA GLOBAL KRİZ DEVAM EDERSE İŞİMİZ ÇOK ZOR...
Dünyada her 5 yılda bir navlundan kaynaklanan bir kriz yaşanırdı. Biz denizciler bu krizlere alışmıştık. Ancak, son krizin oldukça uzun sürmesi ve Türk Denizciliği’nin genel olarak bu krize hazırlıksız yakalanması sektörü son derece olumsuz etkilemiştir. Krizden önce yaşadığımız altın çağda mevcut yaşlanmış filolarızı Uzakdoğu tersanelerinde gençleştirdik. Bu esnada patlayan global kriz sonucunda bir çok denizci arkadaşımız, sektör de tutunamaz hale geldi. Hükümetimizle sürekli içinde bulunduğumuz durumu değerlendiriyoruz çözüm arayışlarımız devam ediyor. Yedi gün yirmidört saat çalışan bir başbakanımız var. Dünyada yeni pazarlar arayışımızda sürüyor. 


Bu haber 2785 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI


haber arşivi
ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKETİMİZE KATILIN

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ