Bugun...
19-04-2017 20:36:00 büyüt küçült

Rize’de 'Turizm Haftası' törenle başladı

Rize’de 'Turizm Haftası' törenle başladı Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan ve bu yıl 41'incisi gerçekleştirilen Turizm Haftası'nın Rize’deki resmi açılış töreni, İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde düzenlenen bir törenle gerçekleştirildi.

İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde düzenlenen törene Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Vali Yardımcısı İhsan Selim Baydaş, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, Belediye Başkan Yardımcısı Coşkun Yeğen, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu ile Rizem Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Ramazan Aydoğan ile yetkililer katıldı. 

Günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunması ve halk oyunları gösterileri ile başlayan programda konuşan Vali Erdoğan Bektaş, turizm kavramının son yıllarda Rize’nin gündemine oturduğunu belirterek, sektörde gerek altyapı gerekse fiziki üst yapı anlamında çok olumlu gelişmeler yaşandığını anlattı. 

Vali Bektaş, şunları söyledi: “Yaşanan bu güzel gelişmelerin paralelinde, Rize hakkında olumlu bir imaj oluştu. Rize ile ilgili zihinlerde oluşan bu olumlu imajı daha da netleştirmemiz gerek. Elbette ki bazı sorunlarımız var. Bir araya gelerek, emek vererek ve hep birlikte çeşitli organizasyonlar yaparak bu sorunları aşmamız gerekiyor. Bu konuda da Rize genelinde bir fikir birliği oluşmasından, bir mutabakat sağlanmasından ve hareket birliği oluşmasını görmekten oldukça mutluyum.”

Sanatkarlar hünerlerini gösterdi

Etkinlikler kapsamında geleneksel el sanatları sanatkarlarının eserleri sergilendi. Sergide maket nayla yapımından sepet örücülüğüne, kemençe ve tulum yapımından ahşap oyma eserlere kadar birçok ürünün yapımı uygulamalı olarak gösterildi. Sepet örücülüğü ile yakından ilgilenen Vali Bektaş, sepet örücülüğü ustası Aytül Turan’dan bilgi aldı, ortaya konulan eserler için teşekkür etti. (Fotoğraflar: rize.gov.tr)


Bu haber 1063 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI


haber arşivi
ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKETİMİZE KATILIN

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ