Bugun...
05-05-2017 14:33:00 büyüt küçült

Bilal Ekşi, THY’yi uçurdu

Bilal Ekşi, THY’yi uçurdu THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, rezervasyon ve doluluk oranlarında 2016’nın üzerine çıktıklarını belirterek, “Bütün aylarda 2016’yı geçtik” dedi.

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği'nin (TALPA) Dünya Pilotlar Günü kapsamında düzenlediği etkinlikte konuşan Bilal Ekşi, "Hem 2016'nın, hem de bu yıl yaptığımız bütçenin üzerindeyiz. 6 puan daha fazla doluluk ve yolcu sayısında da o seviyede bir artış var. Sadece nisan ayına mahsus değil. Biz şimdi ilerideki rezervasyonları takip ediyoruz. Her ay kaç tane bilet satıldı? Bunu bir önceki yılla karşılaştırıyoruz. Bütün aylarda şu anda 2016'yı geçmiş durumdayız" diye konuştu. 

Sabah'ın haberine göre, Bilal Ekşi, artışın daha çok Asya ve Uzakdoğu ülkelerinden geldiğini söyledi.

YASAK ETKİLEMEDİ

Elektronik cihazların kabine alınmasına yasak getiren uygulamadan çok fazla etkilenmediklerini ifade eden Ekşi, bu yasak kararının ardından ABD'ye seyahat eden Business Class yolcularına seyahatleri boyunca verecekleri ücretsiz laptopların satın alma sürecine girildiğini açıkladı. Ekşi, "Teslimatları bekliyoruz. Bu yasağın da kısa sürede kalkacağını düşünüyoruz. Kabin yasağı şu anda yolcu kaybına neden olmadı" dedi.


Bu haber 2659 defa okunmuştur.
HABER YORUMLARI


haber arşivi
ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKETİMİZE KATILIN

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer

Tüm Anketler
NAMAZ VAKİTLERİ